دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


تست
۸ مهر ۱۴۰۲

...

دوره آموزشی روش های تأمین برق مشترکان بالای یک مگاوات
۲۹ شهریور ۱۴۰۲

دوره آموزشی تأمین برق مشترکان با قدرت قراردادی بالای یک مگاوات با همکاری ...

سهم عظیمی از معاملات خارج بازار برق از طریق قرارداد دوجانبه برق صورت می گیرد.
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

مجموع حجم معاملات خارج از بازار برق (مجموع معاملات بورس انرژی و قرارداد ...

آمار معاملات برق سبز در تابستان 1402 منتشر گردید
۴ شهریور ۱۴۰۲

معاملات برق سبز در تابلوی برق سبز بازار بورس انرژی ایران در تابستان ...

تابلو برق سبز و صنایع مشمول آن
۱۸ مرداد ۱۴۰۲

راه‌اندازی تابلوی برق سبز و ورود انرژی تجدیدپذیر به بورس می‌تواند پاسخی به ...

الحاقیه قرارداد انشعاب برق چیست
۱۳ تیر ۱۴۰۲

الحاقیه قرارداد انشعاب برق (الحاقیه نیابت)، الحاقیه ای بر قرارداد انشعاب برق فیمابین ...

نحوه خرید برق توسط مشترکین بالای یک مگاوات

نحوه خرید برق توسط مشترکین بالای یک مگاوات

چرا باید برق بخریم؟

طبق مصوبه شماره 82357/ت57467هـ مورخه 1399/07/20 هیئت وزیران وزارت نیرو مکلف گردید طی دو سال زیرساخت­های لازم جهت خرید برق توسط کلیه مشترکین بالای یک مگاوات را فراهم آورد. این رویه در تاریخ 1401/12/27 طی مصوبه شماره 1401/69384/20/100 وزیر نیرو با عنوان دستورالعمل توسعه مبادلات برق ابلاغ گردید.

تاریخ اجرای این رویه توسط معاونت برنامه ریزی و اقتصادی توانیر مطابق با نامه شماره 1402/19706/200 مورخ 1402/03/20 از ابتدای خرداد 1402 تعیین گردید. مطابق با بند 11 رویه جدید، مشترکین با دیماند قراردادی بالای 1 مگاوات می ­توانند برق خود را از خرده ­فروش ممتاز صنعت برق، شرکت انرژی پاک، تأمین نمایند.

از چه روش­ هایی امکان خرید برق وجود دارد؟

دو روش مهم و متداول خرید برق تابلوهای بورس انرژی و خرده­ فروشان دارای مجوز از وزارت نیرو هستند. شرکت بازرگانی توسعه انرژی پاک پویش پرشین از سال 1390 تأسیس گردید و تنها شرکت دارای پروانه ممتاز خرده ­فروشی برق از وزارت نیرو با ظرفیت معاملاتی 2000 مگاوات در هر ساعت است. همچنین این شرکت اولین خرده­ فروش (retailer) در صنعت برق ایران بوده و در حال حاضر برق بیش از 30 مشترک صنعتی با ظرفیت بیش از 300 مگاوات در هر ساعت را تأمین می­ نماید. اگر قصد خرید برق را دارید، کافیست با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید تا شما را در تمامی مراحل یاری کنند. لازم به ذکر است جهت خرید برق نیاز به هیچ گونه تغییری در انشعابات مشترک نیست.


چگونه مصارف خود را تشخیص دهم؟

مصارف شما به چهار بخش بار پایه، کم­ بار، میان بار و اوج بار تقسیم می­ شود. بار پایه شامل 24 ساعت شبانه­ روز، کم ­بار شامل 8 ساعت، میان ­بار شامل 12 ساعت و اوج ­بار شامل 4 ساعت بوده که بسته به نوع صنعت و حوزه جغرافیایی می­ تواند متفاوت باشد، اما ساعات کشوری معاملاتی ثابت است. معاملات و خریدهای مشتریان با دیماند (قدرت) قراردادی بالای یک مگاوات با شرکت انرژی پاک بصورت بازه ­های کم­ بار، میان ­بار، اوج بار و همچنین بار پایه قابل انجام است. کافیست مصارف لحظه­ ای را از کنتور خود در هر سه بازه قرائت کرده و در اختیار کارشناسان این شرکت قرار دهید. جهت مشاهده و دریافت راهنمایی در خصوص آیتم ­های قبض خود بر روی این لینک کلیک نمایید.

چه هزینه ­های جهت خرید برق بایستی پرداخت گردد؟

اگر مشترکین با دیماند قراردادی بالای 1 مگاوات اقدام به خرید برق از شرکت انرژی پاک ننمایند، هم در اولویت مدیریت بار قرار گرفته و هم موظف با پرداخت هزینه برق با ضریب 1.2 حداکثر نرخ معاملاتی بازار برق (که ماهانه توسط شرکت مدیریت شبکه برق ایران محاسبه و ابلاغ می گردد) خواهد گردید.

تنها هزینه­ ای که مشترکین جهت خرید برق به شرکت انرژی پاک پرداخت می­ نمایند، هزینه انرژی الکتریکی مصرف ­شده در بازه­ های زمانی کم­ بار، میان­ بار، و اوج بار به همراه مالیات بر ارزش افزوده آن­ها می ­باشد. مشترکین با دیماند (قدرت) بیش از یک مگاوات همچنان مشترک شرکت برق منطقه­ ای یا توزیع نیروی برق خود هستند و مکلف به پرداخت هزینه ترانزیت برق، آبونمان، تجاوز از قدرت، بهای انرژی راکتیو، عوارض برق، مالیات بر ارزش افزوده و مابه ­تفاوت اجرای مقررات به شرکت­ های توزیع نیروی برق و برق منطقه­ ای هستند.

جهت مشاهده حداکثر نرخ­ های معاملاتی ماه­ های اخیر بر روی لینک کلیک نمایید.

در پایان، اگر قصد دارید هزینه های برق خود را کاهش دهید، در اولویت آخر خاموشی قرار بگیرید و از جریمه 20% حداکثر نرخ بازار برق جلوگیری کنید، با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.

جهت ارتباط با کارشناسان لطفا فرم ذیل را پر کنید
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Print
  LinkedIn
  Email
  Telegram
  WhatsApp