دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


انجام اولین معامله برق سبز توسط شرکت های خرده فروشی برق
۲۹ مهر ۱۴۰۲

به گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، با توجه به نقش پر رنگ ...

افزایش ابهامات خریداران برق با تاخیر ابلاغ نحوه محاسبه صورتحساب مشترکین با دیماند قراردادی بین 1 تا 5 مگاوات
۲۶ مهر ۱۴۰۲

طبق مصوبه وزیر نیرو تاریخ شروع آزادسازی نرخ کلیه مشترکین با دیماند قراردادی ...

افزایش سهم معاملات خارج از بازار برق به 60% در پایان برنامه هفتم توسعه
۱۹ مهر ۱۴۰۲

مطابق با بند ب ماده 43 برنامه هفتم توسعه "وزارت نیرو موظف است ...

دوره آموزشی روش های تأمین برق مشترکان بالای یک مگاوات
۲۹ شهریور ۱۴۰۲

دوره آموزشی تأمین برق مشترکان با قدرت قراردادی بالای یک مگاوات با همکاری ...

سهم عظیمی از معاملات خارج بازار برق از طریق قرارداد دوجانبه برق صورت می گیرد.
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

مجموع حجم معاملات خارج از بازار برق (مجموع معاملات بورس انرژی و قرارداد ...

آمار معاملات برق سبز در تابستان 1402 منتشر گردید
۴ شهریور ۱۴۰۲

معاملات برق سبز در تابلوی برق سبز بازار بورس انرژی ایران در تابستان ...

انجام اولین معامله برق سبز توسط شرکت های خرده فروشی برق

انجام اولین معامله برق سبز توسط شرکت های خرده فروشی برق

به گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، با توجه به نقش پر رنگ شرکت های خرده فروش برق در تامین برق مشترکان با قدرت قراردادی بیش از یک مگاوات، مجوز خرید برق سبز توسط خرده فروشان از تاریخ 1402/07/24 صادر گردید.

شرکت انرژی پاک، بعنوان اولین شرکت خرده فروش برق در ایران، از همان روز ابتدای معاملات اقدام به خرید برق سبز برای مشترکین خود نمود و از ابتدای آبان ماه 1402 مشترکین خواهند توانست علاوه بر تأمین 99% انرژی الکتریکی خود از طریق قرارداد دوجانبه برق، 1% مشمول قانون ماده 16 جهش تولید دانش بنیان (برق سبز) را از شرکت انرژی پاک خریداری نمایند.

در مجموع در دو روز اول این معاملات بالغ بر 539 هزار کیلووات ساعت برق توسط شرکت های خرده فروش از تابلوی سبز بورس انرژی مبادله شد که 70% آن مربوط به معامله انجام شده توسط شرکت انرژی پاک بوده است. در پایان گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران به نقش اساسی شرکت های خرده فروش برق در معاملات بازار برق اشاره گردید که شرح آن در زیر آمده است:

“امید است ورود شرکت های خرده فروش برق به معاملات برق سبز به توسعه معاملات در این بازار و تعمیق آن کمک قابل توجهی نماید. زیرا از یک سو این شرکت ها می توانند با تجمیع نیاز مصرف مشترکین برق نسبت به پوشش ریسک نوسانات مصرف اقدام نمایند و از سوی دیگر با توجه به تخصص و تجربه بالای خود در فضای تجارت برق، نسبت به کشف قیمت رقابتی در بازار کمک نمایند. علاوه بر این با تا قبل از صدور مجوز حضور شرکتهای خرده فروش برق در تابلوی برق سبز، مشترکین طرف قرارداد ایشان که برق مورد نیاز خود را از شرکت خرده فروش خریداری می کردند مجبور بودند که برق سبز مورد نیاز را شخصا و به صورت مستقیم از بورس انرژی خریداری نمایند. با رفع این محدودیت، مصرف کنندگان می توانند در قالب یک قرارداد واحد تمامی برق مورد نیاز خود (عادی یا سبز) را به صورت یکجا از شرکت های خرده فروش برق خریداری کنند.”

اگر مشترک برق با دیماند قراردادی بیش از یک مگاوات هستید و قصد خرید برق بصورت قرارداد دوجانبه و خرید برق سبز از شرکت انرژی پاک را دارید، با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Print
LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp