تامین برق پایدار با کاهش مصرف برق پرمصرف ها

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


مصرف برق به مرز بی سابقه 60 هزار مگاوات رسید
۱۸ خرداد ۱۴۰۱

سخنگوی صنعت برق گفت: روز دوشنبه 16 خرداد ماه مصرف برق کشور در زمان ...

برنامه های تشویقی برای کاهش مصرف برق در تابستان 1401
۱۰ خرداد ۱۴۰۱

سخنگوی صنعت برق عنوان کرد امسال در تمامی بخش ها بیشتر برنامه های کاهش ...

پاداش مدیریت مصرف مشترکین نسبت به سال قبل
۸ خرداد ۱۴۰۱

سخنگوی صنعت برق گفت: امسال نسبت به سال گذشته، پاداش مدیریت مصرف ده برابرخواهد ...

حجم معاملات قراردادهای گواهی ظرفیت به 1782 مگاوات رسید
۲ خرداد ۱۴۰۱

به‌ گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، بر اساس اعلام شرکت مدیریت ...

برنامه ریزی متنوع برای تامین برق صنایع در تابستان
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه ایران با بیان اینکه تعرفه برق برای صنایع هیچ تغییری ...

برچسب ها


تامین برق پایدار با کاهش مصرف برق پرمصرف ها

تامین برق پایدار با کاهش مصرف برق پرمصرف ها

به گزارش روابط عمومی، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق در خصوص تغییرات قبوض برق که بر اساس بند “ی” تبصره 8 قانون بودجه سال 1400از ابتدای بهمن ماه سال جاری اجرایی شد گفت: بر اساس این تغییر مشترکانی که مصرف آنها کمتر از الگوی تعریف شده برق باشد از تعرفه یارانه ای برق برخوردار خواهند بود و تعرفه مشترکانی که بیش از الگو، مصرف داشته باشند به صورت پلکانی افزایش خواهد یافت. به عبارتی دیگر مشترکانی که بیش تر از الگو مصرف کنند، متناسب با این افزایش از یارانه آنها کاسته خواهد شد. همچنین در صورتی که مصرف مشترکانی که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند کمتر از نصف الگوی تعیین شده باشد تعرفه آنها رایگان خواهد بود.

 

 

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: در واقع این تغییرات شامل حال 25درصد از مشترکان می شود که حدود 9درصد از آنها نیز کمی بیش از الگو مصرف دارند که با کمی کاهش در مصرف، می توانند مصرف خود را به کمتر  از الگوی تعریف شده برسانند. در واقع می توان گفت صورتحساب 75 درصد از مشترکان تغییری نکرده است.

سخنگوی صنعت برق در تشریح الگوهای تعیین شده گفت: تعرفه برق در ماه های غیر گرم 200 کیلووات ساعت است و در تابستان به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی افزایش می یابد. یعنی در مناطق عادی و معتدل کشور که شامل حدود 80درصد از کشور می شود، به 300 کیلووات ساعت افزایش می یابد. اما در 4 منطقه گرمسیری که بر اساس شرایط اقلیمی طبقه بندی شده اند در ماههای گرم تا 3هزار کیلووات ساعت افزایش می یابد. لازم به ذکر است که استان های حاشیه خلیج فارس و دریای عمان و استان های همجوار آنها مانند خوزستان، جنوب سیستان وبلوچستان و بخش هایی از کرمان جز منطقه گرمسیری 1 محسوب می شوند.

وی در خصوص قیمت تمام شده برق ابراز داشت: قیمت تمام شده برق با در نظر گرفتن قیمت واقعی سوخت و سایر هزینه ها بیش از 2 هزار تومان است اما در حال حاضر در تعرفه های تعریف شده جدید این عدد حتی برای کسانی که مصرفشان بیش از الگوست، به ازای هر کیلووات ساعت 800 تومان در این ماه خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در خصوص اطلاع رسانی به مشترکان از میزان مصرفشان اظهارداشت: برای آن دسته از مشترکانی که بیش از الگوی تعیین شده مصرف داشته باشند پیامک هشدار ارسال شده است. همچنین در قبوض برق ذکر شده که مشترک جز کدام دسته از مشترکان است. در نهایت از طریق سامانه برق من و مشاهده قبض نیز می توان از میزان مصرف خود آگاه شد.

رجبی مشهدی گفت: به تدریج در سال های آینده از میزان یارانه این گروه از مشترکان کاسته خواهد و به سمت واقعی شدن نرخ برق پیش خواهیم رفت تا به هدف خود که کاهش مصرف همه مشترکان در چارچوب های الگوهای تعیین شده به منظور تامین برق پایدار همه مشترکان است دست یابیم.

سخنگوی صنعت برق در خصوص ساختمان های پر واحد اظهار داشت: برای مصارف عمومی این ساختمان ها الگویی تعیین شده که متفاوت از تعرفه های خانگی است، امیدواریم این میزان برق برای همان مصارف تعیین شده استفاده شود. در آینده نزدیک و بزودی با اجرایی شدن طرح هوشمند سازی کنتورها نظارت بر این حوزه نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت.

 

منبع: شرکت مدیریت شبکه برق ایران
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.