دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


40% کل معاملات خارج از بازار برق توسط شرکت ­های خرده ­فروشی برق
۲۶ دی ۱۴۰۱

شرکت های خرده فروشی برق در 9 ماه ابتدای سال 1401، یک میلیارد ...

افزایش قابل توجه قرارداد دوجانبه برق ثبت شده در شرکت مدیریت شبکه برق ایران
۱۱ دی ۱۴۰۱

قرارداد دوجانبه برق ثبت شده در شرکت مدیریت شبکه برق ایران در آذرماه ...

ابلاغ قانون مانع زدایی از توسعه صنعت برق توسط رئیس جمهور
۲۳ آذر ۱۴۰۱

آیا صنعت برق با تحمیل نرخ قراردادهای تبدیل انرژی (ECA) به کلیه مصرف ...

ابطال بند 5 دستورالعمل تعیین کارمزد و حق الامتیاز پروانه­ های فعالیت در حوزه برق
۲۲ آذر ۱۴۰۱

مطابق با ماده 5 مصوبه به شماره 100/44406/95 مورخه 22/10/95 وزارت نیرو، دستورالعمل ...

افزایش نرخ سوخت نیروگاهی در سال 1401
۲۹ آبان ۱۴۰۱

مطابق تصویب نامه هیات وزیران در خصوص آیین نامه اجرایی تبصره 14 ماده ...

تغییرات نسبی نرخ ترانزیت برق  از سال 99 الی 1401
۹ آبان ۱۴۰۱

کلیه مشترکین صنعتی بالای 5 مگاوات علاوه بر پرداخت صورتحساب برق مصرفی شامل ...

پاداش مدیریت مصرف مشترکین نسبت به سال قبل

پاداش مدیریت مصرف مشترکین نسبت به سال قبل

سخنگوی صنعت برق گفت: امسال نسبت به سال گذشته، پاداش مدیریت مصرف ده برابرخواهد شد. مثلا اگر یک مشترک در مناطق عادی و معتدل که حدود 80 درصد از مساحت ایران را به خودش اختصاص می دهد، به ازای هر یک کیلو وات ساعت 500 تومان پاداش مدیریت مصرف می گیرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی، مصطفی رجبی مشهدی “مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران”در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: ساعات اوج مصرف از ساعت 12 تا 17 و همچنین از ساعت 20 تا 23 است. که اگر در این ساعات هم وطنان از وسایل پرمصرف برقی استفاده نکنند تاثیر زیادی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: با توجه به پیش بینی روند افزایش دما، مصرف برق به بیش از 53 هزار مگا وات در هفته جاری خواهد رسید ، از مشترکان خواهشمندیم دمای وسایل سرمایشی خود را روی 25 درجه ساتیگراد یا بیشتر تنظیم کنند و در مورد کولر آبی از دور کند استفاده کنند تا در کاهش مصرف برق تاثیر زیادی داشته باشد.
رجبی مشهدی تاکید کرد: امسال مصوبه هیئت وزیران به وزارت نیرو شامل اقدامات جدی در بخش خانگی است تا مشترکین بتوانند نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش مصرف داشته باشند و صورتحساب آن ها کاهش پیدا کند.
وی اضافه کرد این بدان معناست که اگر مشترکی در ماه 300 کیلو وات ساعت برق مصرف کرده است و بتواند مصرفش را به 250 کیلووات ساعت کاهش دهد از قبض رایگان برخوردار خواهد بود و اگر بتواند مصرف خود را به 200 کیلو وات ساعت برساند می تواند علاوه بر دریافت قبض رایگان، 30 هزار تومان هم از صنعت برق بستانکار شود.
رجبی مشهدی با اشاره به عملیاتی بودن اجرای این طرح در مناطق گرمسیر گفت: در هر خانه ای که به صورت متداول از سه کولر استفاده می شود اگر فقط یک کولر خاموش شود می تواند علاوه بر اینکه قبض برق را رایگان کند می تواند مشترک را مبلغ 500 هزار تومان از صنعت برق بستانکار کند.
سخنگوی صنعت برق گفت: مناطق گرمسیر کشور مثل استان خوزستان، بوشهر، بخش های جنوبی استان کرمان و بخش های جنوبی استان سیستان و بلوچستان و سایر استان هایی که شرجی و گرم هستند از الگوی حدود سه هزار کیلو وات در ماه برخوردارند که می توانند از این پاداش ها و کاهش صورتحساب ها استفاده و کمک به تامین برق سایر مشترکان کنند تا تابستان را با کمترین محدودیت پشت سر بگذاریم.

 

منبع: شرکت مدیریت شبکه برق ایران
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.