دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


۴ روش محاسبه برق به صورت دستی و اینترنتی
۲۰ خرداد ۱۴۰۲

هیچ فرقی نمی کند که از سیستم خود برای کارهای روزانه استفاده می ...

ابلاغ نرخ ترانزیت داخلی برق در سال 1402
۱۹ خرداد ۱۴۰۲

نرخ ترانزیت برق در سال 1402 در سه سطح ولتاژی انتقال و فوق ...

ابلاغ نرخ ترانزیت داخلی برق در سال 1402
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

نرخ ترانزیت برق در سال 1402 در سه سطح ولتاژی انتقال و فوق ...

روند افزایشی سهم خرده ­فروشان در معاملات خارج از بازار برق همچنان ادامه دارد
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

خرده فروشان بیش از 53% از معاملات خارج از بازار نیروگاه­ ها را ...

افزایش نرخ سقف بازار عمده فروشی برق در سال 1402
۱۴ فروردین ۱۴۰۲

نرخ سقف بازار عمده فروشی برق در سال 1402 حدود 32% افزایش یافت ...

رشد 10 درصدی معاملات دوجانبه برق
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

کاهش هزینه‌های ثابت و متغیر سازمان‌ها، یکی از دغدغه‌های همیشگی مدیران صنایع و ...

پاداش مدیریت مصرف مشترکین نسبت به سال قبل

پاداش مدیریت مصرف مشترکین نسبت به سال قبل

سخنگوی صنعت برق گفت: امسال نسبت به سال گذشته، پاداش مدیریت مصرف ده برابرخواهد شد. مثلا اگر یک مشترک در مناطق عادی و معتدل که حدود 80 درصد از مساحت ایران را به خودش اختصاص می دهد، به ازای هر یک کیلو وات ساعت 500 تومان پاداش مدیریت مصرف می گیرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی، مصطفی رجبی مشهدی “مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران”در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: ساعات اوج مصرف از ساعت 12 تا 17 و همچنین از ساعت 20 تا 23 است. که اگر در این ساعات هم وطنان از وسایل پرمصرف برقی استفاده نکنند تاثیر زیادی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: با توجه به پیش بینی روند افزایش دما، مصرف برق به بیش از 53 هزار مگا وات در هفته جاری خواهد رسید ، از مشترکان خواهشمندیم دمای وسایل سرمایشی خود را روی 25 درجه ساتیگراد یا بیشتر تنظیم کنند و در مورد کولر آبی از دور کند استفاده کنند تا در کاهش مصرف برق تاثیر زیادی داشته باشد.
رجبی مشهدی تاکید کرد: امسال مصوبه هیئت وزیران به وزارت نیرو شامل اقدامات جدی در بخش خانگی است تا مشترکین بتوانند نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش مصرف داشته باشند و صورتحساب آن ها کاهش پیدا کند.
وی اضافه کرد این بدان معناست که اگر مشترکی در ماه 300 کیلو وات ساعت برق مصرف کرده است و بتواند مصرفش را به 250 کیلووات ساعت کاهش دهد از قبض رایگان برخوردار خواهد بود و اگر بتواند مصرف خود را به 200 کیلو وات ساعت برساند می تواند علاوه بر دریافت قبض رایگان، 30 هزار تومان هم از صنعت برق بستانکار شود.
رجبی مشهدی با اشاره به عملیاتی بودن اجرای این طرح در مناطق گرمسیر گفت: در هر خانه ای که به صورت متداول از سه کولر استفاده می شود اگر فقط یک کولر خاموش شود می تواند علاوه بر اینکه قبض برق را رایگان کند می تواند مشترک را مبلغ 500 هزار تومان از صنعت برق بستانکار کند.
سخنگوی صنعت برق گفت: مناطق گرمسیر کشور مثل استان خوزستان، بوشهر، بخش های جنوبی استان کرمان و بخش های جنوبی استان سیستان و بلوچستان و سایر استان هایی که شرجی و گرم هستند از الگوی حدود سه هزار کیلو وات در ماه برخوردارند که می توانند از این پاداش ها و کاهش صورتحساب ها استفاده و کمک به تامین برق سایر مشترکان کنند تا تابستان را با کمترین محدودیت پشت سر بگذاریم.

 

منبع: شرکت مدیریت شبکه برق ایران
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.