تامین برق

صنعت برق، یکی از صنایع استراتژیک است که در به ثمر رسیدن برنامه‌های توسعه ملی کشور نقشی محوری و غیر قابل انکار دارد.

شکل‌گیری بازار برق به عنوان یکی از پیش‌نیازهای گسترش فضای رقابتی برای حضور اثربخش بخش خصوصی جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های ملی کسب کرده است و از همین رو برای ادامه یافتن رفتن روند تجدید ساختار صنعت برق، این موضوع به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی مصوبات مجمع عمومی توانیر مد نظر قرار گرفته است.

از همین رو، بازار برق ایران در ابتدای آبان ماه سال 1382 با تدوین و ابلاغ آیین نامه تعیین روش، نرخ و شرایط خرید و فروش برق در شبکه برق کشور فعالیت خود را آغاز کرد و تا به امروز ادامه دارد.

در این فضا مدرن و آزاد که بخش خصوصی نیز در آن حضور دارد و ساختار آن به کلی روزآمد شده است، شرکت‌ها و سازمان‌ها مختلفی در حال فعالیت هستند. که این تغییر نتیجه شکل‌گیری محیط مناسب و حمایت بخش دولتی برای حضور بخش خصوصی در حوزه توزیع انرژی برق است.

خرده فروشی

خرده فروشان یکی از عناصر فعال در این فضای تجدید ساختار یافته هستند که نقش فعالی در این اکوسیستم برعهده دارند. شرکت‌های خرده‌فروش با دریافت پروانه خرده فروشی از وزارت نیرو می‌توانند نسبت به فروش برق بر اساس دستورالعمل‌های مصوب اقدام کنند.
فعالیت خرده‌فروشی برق در ایران با نخستین دستورالعمل خرده‌ فروشی شماره‌ 93/24967/350 به تاريخ ۱۸/۰۵/۹۳ آغاز شد. بر اساس این دستورالعمل شرکت‌های خرده فروش اختیاراتی دارند که در ادامه آمده است :

بورس انرژی

بورس انرژی به عنوان یک بورس کالایی است که امکان انجام معاملات حامل‏های انرژی و اوراق بهادار مبتنی بر کالاهای مذکور در آن وجود دارد. حامل های انرژی شامل نفت، گاز، برق و سایر حامل‎های انرژی است. بورس انرژی ایران در اسفند ماه سال ۹۱ با هدف ایجاد بازاری شفاف کارآمد با نقد شوندگی و رقابت پذیری بالا، کشف قیمت منصفانه و انحصار زدایی در بازار معاملات بخش انرژی تشکیل شد.

ممیزی انرژی صنعتی

در ممیزی انرژی با بررسی فرایند تولید تجهیزات مربوطه ، راهکار های مناسب به اقتضای آن صنعت ارائه و اجرا می گردد . از جمله مزیت های این نوع از ممیزی می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
افزایش راندمان خط تولید
کاهش هزینه های پرداختی قبوض انرژی
تشخیص نقاط ضعف خط تولید ، تجهیزات و بهبود آن
کاهش آلاینده های زیست محیطی

مشاوره بازار نیروگاهی

نیروگاه ها، بعنوان تولیدکننده برق، نقش به سزایی را در بازار برق ایران ایفا می کنند. با توجه به دغدغه های فراوانی که برای نیروگاه ها در بخش تولید و تأمین تجهیزات وجود دارد، مدیریت بخش عرضه های خارج از بازار آن¬ها را با مشکل مواجه است. لذا شرکت انرژی پاک، با تیم بازاریابی قوی خود، می تواند بخش عرضه¬های خارج از بازار نیروگاه ها را مدیریت کرده و نقدینگی نیروگاه ها را با بالاترین حاشیه سود تأمین کند.

قرارداد دو جانبه

این قراردادها در شرکت مدیریت شبکه برق ایران ثبت شده و نسبت به خریدهای بورس انرژی قابلیت انعطاف بالاتری دارند. شرکت انرژی پاک، به عنوان عرضه کننده برق نیروگاه های پشتیبان خود، می تواند در منعطف ترین حالت ممکن با مشتریان قراردادهای دوجانبه امضا نماید.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

سامانه صدور قبض مشترکین