صنعت برق مصمم پیاده سازی دولت الکترونیک است

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


نحوه محاسبه قبض مشترکین خانگی با توجه به حذف یارانه پرمصرف ها از ابتدای بهمن 1400
3 بهمن 1400

مصوبه دولت در خصوص اجرای بند "ی" تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ درباره ...

نیروگاه های برق آبی تا پایان سال وارد مدار می‌شوند
2 بهمن 1400

معاون تلفیق و تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: از مجموع ۱۲ هزار ...

برگزاری سی و دومین اجلاس شورای برنامه ریزی (RPC) اکو
29 دی 1400

سی و دومین اجلاس شورای برنامه ریزی (RPC) سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) در ...

رشد 53 درصدی معاملات برق خارج از بازار مشترکان صنعتی بالای 5 مگاوات
28 دی 1400

حجم معاملات برق خارج از بازار مشترکان صنعتی بالای 5 مگاوات در 9ماهی که ...

با مصوبه هیئت دولت، وزارت نیرو مکلف به تعیین قیمت برق با توجه به سازوکار بازار بورس شد
27 دی 1400

دولت، وزارت نیرو را مکلف کرد قیمت برق را با توجه به سازوکار بازار ...

ارزش کل معامله های شرکت های توزیع 422 میلیارد ریال اعلام شد
26 دی 1400

بر اساس گزارش تهیه شده در معاونت بازار برق شرکت مدیریت شبکه برق ایران، ...

برچسب ها


صنعت برق مصمم پیاده سازی دولت الکترونیک است

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین شرکت توانیر با تاکید بر اینکه صنعت برق مصمم به پیاده‌سازی دولت الکترونیک است، گفت: نزدیک به ۴۰ خدمت صنعت برق مانند استعلام‌های برقی، درخواست انشعاب، مشترک جدید و … به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

 

 

به گزارش انرژی پاک ، مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین شرکت توانیر با تاکید بر اینکه صنعت برق مصمم به پیاده‌سازی دولت الکترونیک است، گفت: نزدیک به ۴۰ خدمت صنعت برق مانند استعلام‌های برقی، درخواست انشعاب، مشترک جدید و … به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

«هادی مدقق» افزود: ارائه خدمات غیرحضوری برق که از امسال اجرایی شده یکی دیگر از گام‌هایی است که صنعت برق با هدف تحول دیجیتال و دولت الکترونیک برداشته و علاوه بر آن برنامه‌های دیگری نیز اجرا خواهد کرد.

وی ادامه‌داد: تلاش برای تحول دیجیتال از دو سال پیش با اجرای طرح کنتور هوشمند و قرائت از راه دور کلید خورد که آثار آن‌ها در پیک بار سال‌های ۹۷ و نیز ۹۸ قابل مشاهده است.

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین شرکت مادر تخصصی انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: سال گذشته نیز در یک اقدام فوری طرح حذف قبض کاغذی مطرح و پیگیری شد که در اجرای آن اطلاعات ۳۷ میلیون مشترک جمع آوری شد.

مدقق با بیان اینکه اجرای این طرح از مهر پارسال کلید خورد و دیگر قبض کاغذی برای مشترکان صادر نشد، خاطرنشان‌کرد: اقدام‌های انجام شده ارتباط دوسویه صنعت و مشترک را در عمل محقق کرد.

وی گفت: اکنون مشترکان از طریق پیامک، PSP ها، روش‌های پرداخت الکترونیک و سایر خدمات الکترونیکی با صنعت برق ارتباطی دوسویه دارند.

مدیرکل دفتر هوشمندسازی توانیر افزود: مزیت‌های این اقدامات سبب شد امسال و در یک اقدام ملی تلاش برای حذف خدمات حضوری به مشترکان در صدر برنامه‌های شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران قرار گیرد.

مدقق خاطرنشان‌کرد: نزدیک به ۴۰ خدمت صنعت برق مانند، استعلام‌های برقی، درخواست انشعاب، مشترک جدید و خدمت‌های دیگر از این به بعد به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین شرکت توانیر ادامه‌داد: مشترکان می‌توانند از طریق درگاه‌های خدمات الکترونیک، اپلیکیشن “برق من” در کافه بازار و پایگاه‌های اطلاع رسانی شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور خدمات مورد نیاز خود را غیرحضوری دریافت کنند.

وی افزود: علاوه بر آن مشترکانی که به شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور مراجعه می‌کنند، آموزش‌های لازم برای دریافت خدمات غیرحضوری را خواهند دید تا دیگر نیازی به حضور نداشته باشند.

مدقق گفت: همچنین شماره تلفن‌های ۱۵۲۱ و ۱۲۱ نیز برای ارائه خدمات غیرحضوری در نظر گرفته شده و علاوه بر آن دفاتر خدمات آی. سی. تی روستایی نیز برای ارائه خدمات غیرحضوری صنعت برق آماده هستند.

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین شرکت مادر تخصصی انتقال و توزیع نیروی برق ایران، ارائه خدمات به صورت غیرحضوری را گام صنعت برق برای کاهش مراجعه مردم به اداره‌ها در شرایط سخت امروزی برشمرد.

مدقق گفت: حتی اگر بیماری کرونا نیز نبود، صنعت برق مصمم به اجرای دولت الکترونیک با هدف کاهش هزینه‌ها بود.

پیش از این از سوی شرکت توانیر اعلام شده بود خدمات غیرحضوری صنعت برق از اول آذرماه امسال اجرایی خواهد شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.