ارتباط با ما


  • تهران خیابان عدل جنوبی خیابان شهید منوچهر اکبری پلاک 4 طبقه 1
  • info@clean-energy.ir
  • 021-46138957 021-46138652
  • 021-46138921
  • 0930-4103979

خرده فروشی برق


خرده فروشان برق در زنجیره تأمین در دنیا در دسته ارائه­ دهندگان انرژی به مصرف­ کنندگان نهایی  قرار می­گیرند.

پیرو مقررات زدایی در بازار خرده فروشی برق ایران، خرده­ فروشان به عنوان نهادی واسط بین مصرف ­کنندگان و تولیدکنندگان برق معرفی شدند.

خرید برق بصورت عمده از نیروگاه­های طرف قرارداد ها و فروش آن بصورت خرد از فعالیت های اصلی این شرکت ها می باشد.

شرکت انرژی پاک پویش پرشین بعنوان پیشتاز صنعت خرده ­فروشی برق از سال 1390 فعالیت خود را آغاز نمود و قادر است تا برق را در دو بستر معاملاتی بورس انرژی و قراردادهای دوجانبه در اختیار مصرف­ کنندگان قرار دهد. همچنین شرکت های  خرده ­فروش برق انرژی پاک مطابق با پروانه خرده ­فروشی ممتاز صادر شده از وزارت نیرو با ظرفیت معاملاتی 2000 مگاوات در هر ساعت، صورتحساب­ها، میزان دقیق خرید و سود مشترکین را در هر دوره تحلیل کرده و در اختیار ایشان قرار می­دهد.

دانلود ها


تعرفه وزارت نیرو 1401

تعرفه ترانزیت سال 1401

توالی محاسبه قبض مشترکین بند ز تبصره 15

توالی محاسبه قبض مشترکین بالای 5 مگاوات عادی

دستورالعملهای خرید گواهی ظرفیت

بازارخرده فروشی برق


خرده فروشان برق  یکی از عناصر فعال در این فضای تجدید ساختار یافته هستند که نقش فعالی در این اکوسیستم برعهده دارند. شرکت‌های خرده فروش برق با دریافت گواهینامه خرده فروشی برق از وزارت نیرو می‌توانند نسبت به معاملات خرده فروشی برق از طریق قرارداد دوجانبه  بر اساس دستورالعمل‌های بازار برق ایران مصوب اقدام کنند.

قرارداد دوجانبه فروش برق


قراداد دوجانبه فروش برق جهت فروش مستقیم برق بدون واسطه از خرده فروش یا نیروگاه منعقد میگردد.

قرارداد دوجانبه تحت نظارت مستقیم بهره ­بردار مستقل بازار برق (شرکت مدیریت شبکه برق ایران) ثبت شده و قابلیت انعطاف بسیار بالایی دارد.

همچنین در قرارداد دوجانبه علیرغم معاملات بورس انرژی هیچ گونه کشف قیمتی صورت نمی­گیرد. مزیت شرکت انرژی پاک پویش پرشین نسبت به نیروگاه­ها این است که قادر است برق مشترکین را از سبدی شامل چندین عرضه­ کننده متفاوت با شرایط و قیمت­های مختلف تأمین کند در حالی که تمامی ریسک­های موجود در بورس انرژی و قرارداد دوجانبه فروش برق متوجه شرکت خرده فروشی برق انرژی پاک گردد.

همچنین مشترکین برق خود را از شرکت انرژی پاک پویش پرشین دریافت می­کنند، مطابق با مصوبه وزیر نیرو در آخرین اولویت خاموشی قرار خواهند گرفت. لازم به ذکر است پرداخت حق ترانزیت به شرکت­های برق منطقه­ای و توزیع در قرارداد دوجانبه برق بر عهده مصرف­ کننده برق می باشد.

در نهایت مشترکین محترم می ­توانند با انعقاد قرارداد دوجانبه برق، نازلترین قیمت و بهینه ترین راهکار  را از شرکت  انرژی پاک پویش پرشین  دریافت نمایند. 

مشاوره نیروگاه


مشاوره نیروگاه

صاحبان واحد های صنعتی جهت رفع نیاز برق و همچنین کاهش قطعی های برقی که منجر به خسارات مالی بسیار در آن صنعت میشود ، قادر هستند در سریعترین زمان با مشاوران بازار خرده فروشی برق انرژی پاک پویش پرشین ارتباط برقرار کنند و به صرفه ترین و اقتصادی ترین راه کار ها را جهت تامین برق مورد نیاز خود دریافت کنند .

 

فعالیت خرده‌فروشی برق در ایران با نخستین دستورالعمل خرده‌ فروشی شماره‌ 93/24967/350 به تاريخ 1393/05/18 آغاز شد. بر اساس این دستورالعمل شرکت‌های خرده فروشی برق اختیاراتی دارند که در ادامه آمده است.

بورس انرژی

بورس انرژی به عنوان یک بورس کالایی است که امکان انجام معاملات حامل‏های انرژی و اوراق بهادار مبتنی بر کالاهای مذکور در آن وجود دارد. حامل های انرژی شامل نفت، گاز، برق و سایر حامل‎های انرژی است. بورس انرژی ایران در اسفند ماه سال ۹۱ با هدف ایجاد بازاری شفاف کارآمد با نقد شوندگی و رقابت پذیری بالا، کشف قیمت منصفانه و انحصار زدایی در بازار معاملات بخش انرژی تشکیل شد.

ممیزی انرژی صنعتی

 ممیزی انرژی با بررسی فرایند تولید تجهیزات ، راه حل های کارآمد و اقتصادی را ارائه می دهد.

موارد فوق از مزیت های این طرح می باشد:

افزایش راندمان خط تولید

کاهش هزینه های پرداختی قبوض انرژی

تشخیص نقاط ضعف خط تولید ، تجهیزات و بهبود آن

کاهش آلاینده های زیست محیطی

مشاوره بازار نیروگاهی


نیروگاه ها بعنوان تولیدکننده برق، نقش به سزایی را در بازار برق ایران ایفا می کنند. با توجه به دغدغه های فراوانی که برای نیروگاه ها در بخش تولید و تأمین تجهیزات وجود دارد، مدیریت بخش عرضه های خارج از بازار آنها را با مشکل مواجه است. لذا شرکت انرژی پاک پویش پرشین، با تیم بازاریابی قوی خود، می تواند بخش عرضه های خارج از بازار نیروگاه ها را مدیریت کرده و نقدینگی نیروگاه ها را با بالاترین حاشیه سود تأمین کند.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید