توانیر: صنایع باید مولد‌های اضطراری نصب کنند

دسته بندی


محبوب ترین مقاله ها


مصرف برق به مرز بی سابقه 60 هزار مگاوات رسید
۱۸ خرداد ۱۴۰۱

سخنگوی صنعت برق گفت: روز دوشنبه 16 خرداد ماه مصرف برق کشور در زمان ...

برنامه های تشویقی برای کاهش مصرف برق در تابستان 1401
۱۰ خرداد ۱۴۰۱

سخنگوی صنعت برق عنوان کرد امسال در تمامی بخش ها بیشتر برنامه های کاهش ...

پاداش مدیریت مصرف مشترکین نسبت به سال قبل
۸ خرداد ۱۴۰۱

سخنگوی صنعت برق گفت: امسال نسبت به سال گذشته، پاداش مدیریت مصرف ده برابرخواهد ...

حجم معاملات قراردادهای گواهی ظرفیت به 1782 مگاوات رسید
۲ خرداد ۱۴۰۱

به‌ گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، بر اساس اعلام شرکت مدیریت ...

برنامه ریزی متنوع برای تامین برق صنایع در تابستان
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه ایران با بیان اینکه تعرفه برق برای صنایع هیچ تغییری ...

برچسب ها


توانیر: صنایع باید مولد‌های اضطراری نصب کنند

شرکت توانیر اعلام کرد: مطابق با قوانین جاری کشور، صنایعی که تجهیزات آن‌ها نیازمند برق مستمر است می‌بایست نسبت به تأمین مولد‌های اضطراری از جمله دیزل ژنراتور برای راه اندازی در مواقع اضطراری اقدام نمایند.

ششم بهمن ماه سال جاری بود که مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران اعلام کرد: “روزانه معیشت ۵ هزار کارگر در استان تهران تحت تأثیر قطعی برق شهرک‌های صنعتی قرار می‌گیرند؛ لذا از وزارت نیرو درخواست داریم تا در قطع برق واحد‌های تولیدی تجدید نظر کند. ”

روابط عمومی شرکت توانیر در واکنش مدیرعامل شهرک های صنعتی استان تهران اعلام کرد:

” ۱- به اطلاع هموطنان گرانقدر می‌رساند در زمستان سال جاری به دلیل افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری، محدودیت‌هایی در تامین سوخت نیروگاه‌ها بوجود آمده و تولید برق مورد نیاز کشور نیز با محدودیت‌های مواجه شده است. در این زمینه اطلاع رسانی شفاف از طریق رسانه‌ها انجام شد و کماکان تاکید می‌گردد با ۱۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق و گاز، سوخت نیروگاه‌ها بدون محدودیت تأمین شده به خصوص در سال جهش تولید، تمامی صنایع کشور که مردان و زنان همین سرزمین در آن‌ها مشغول به فعالیت و سازندگی هستند از برق مطمئن و پایدار برخوردار خواهند شد.

۲- صنعت برق همواره در برنامه‌های توسعه‌ای خود، در تلاش برای تولید برق و ایجاد زیرساخت شبکه تأمین نیاز صنایع کشور است که افزایش مصرف ده درصدی برق صنایع در سال جهش تولید، موید این مطلب است. با این وجود مطابق با قوانین جاری کشور، صنایعی که تجهیزات آن‌ها نیازمند برق مستمر است می‌بایست نسبت به تأمین مولد‌های اضطراری از جمله دیزل ژنراتور برای راه اندازی در مواقع اضطراری اقدام نمایند. خاطرنشان می‌سازد که در صنعت برق وقوع اتفاق به دلیل ماهیت فنی و برابری لحظه‌ای میزان تولید با مصرف، اجتناب ناپذیر است. اگرچه برنامه ریزی‌ها و فعالیت‌های شبانه روزی برای تأمین برق با هدف همین استمرار برق رسانی انجام می‌گردد.

در پایان خاطرنشان می‌سازد در بهمن ماه سال جاری با همکاری همه مشترکان، تعدیل روشنایی غیر ضروری بزرگراه‌ها و جاده‌های برون شهری، جمع آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز و کنترل مصارف مجاز، مصرف برق از پیش بینی‌ها انجام شده فراتر نرفته و تلاش شده است حداقل محدودیت همراه با اطلاع رسانی قبلی به مشترکان صنایع کشور اعمال گردد. ”

منبع: تسنیم